اپل هر ساله توانسته با اختلاف زیادی در بازار گوشی‌های هوشمند بیشترین سود را به خود اختصاص دهد که دلیل آن را میتوان نداشتن گوشی میان رده دانست.  این به خوبی نشان می‌دهد که چرا میانگین هزینه‌ای که کاربران برای خرید ایفون‌ها صرف کرده‌اند بیشتر از ۸۰۰ دلار است در حالی که این عدد برای سامسونگ تنها بیشتر از ۲۰۰ است. تنها میان رده ای که می توانیم در آیفون ها بیابیم سری آیفون های se هستند که اولین آنها در سال 2016 رونمایی شد و آیفون امسال هم با اسم آیفون 2022 رونمایی خواهد شد.

طبق بررسی رندر های لو رفته ابعاد نسل بعدی آیفون SE تفاوتی با مدل کنونی نخواهد داشت، در نیجه با ابعاد 138.4 در 67.3 در 7.3 میلی‌متری روبه‌رو می‌شویم که البته در محل قرارگیری دوربین، این ضخامت 8.2 میلی‌متر خواهد بود.

تغییرات اصلی مربوط به پنل جلویی و نمایشگر می‌شود. طبق این رندرها، دیگر با حاشیه‌های ضخیم آیفون SE 2020 در نسل بعدی‌اش روبه‌رو نخواهیم شد و همچنین در این دستگاه خبری از دکمه هوم نخواهد بود و این به آن معناست که آیفون se جدید از face id پشتیبانی می کند و احتمالا دیگر شاهد touch id در آیفون se نخواهیم بود. در حقیقت در آیفون SE 3 با بریدگی نمایشگر مشابه آیفون XR روبه‌رو می‌شویم. کوالسکی با اشاره به منابعش گفته ابعاد صفحه نمایش نسل بعدی آیفون SE برابر 131.3 در 60.2 میلی‌متر خواهد بود که به معنای استفاده از پنل 5.69 اینچی است.

از جمله تغییرات احتمالی آیفون se جدید اپل می توان به پردازنده قوی تر آن یعنی A15 Bionic و مجهز شدن آن به فناوری 5G اشاره کرد.

بدیهی است تا رونمایی رسمی این گوشی نمیتوان قاطعانه درباره مشخصات آن بحث کرد و بخشی از این اطلاعات ممکن است غلط باشد.