طبق اطلاعات فاش شده، پوکو X5 شیائومی با پردازنده ای بهتر از نسل قبل و ظاهری جوان پسندتر در راه است.

28 فوریه 2022 بود که شیائومی گوشی جدید خود یعنی پوکو X4 PRO را رونمایی کرد.

این گوشی با تمرکز بر صفحه نمایش، پنلی آمولد و بسیار روشن داشت که پیشرفت خوبی نسبت به نسل قبل خود یعنی POCO X3 PRO به حساب می آمد. اما پوکو برای ثابت نگه داشتن قیمت این گوشی در بعضی از قسمت ها نظیر پردازنده از مشخصات این گوشی کاسته بود که در نهایت منجر به فروش کمتر این گوشی شد.

با توجه به تجربه های پیشین خود و به گزارش notebookcheck، این بار شیائومی تصمیم گرفته تا POCO X5 را با پردازنده ای قدرتمند تر و در عین حال با صفحه نمایش IPS، عرضه کند. پردازنده ای که احتمالا روی این گوشی قرار میگیرد، پردازنده ای ساخت شرکت کوالکام به نام اسنپدراگون 778G+ خواهد بود که قدرتی به مراتب بیشتر در گیمینگ دارد و پیشرفت خوبی محسوب می شود.

نرخ به روزرسانی صفحه نمایش هم همان 120 هرتز باقی مانده و امیدواریم که پنل صفحه نمایش هم امولد باقی بماند و شاهد کاهش کیفیت تصویر در این گوشی نباشیم.

هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه این گوشی مشخص نشده و این اطلاعات تا زمان معرفی رسمی این گوشی در حد شایعه باقی می مانند اما مشخص است اگر شیائومی به دنبال افزایش فروش در نسخه های سری X پوکو باشد باید گوشی به مراتب بهتری را به بازار برای رقابت با باقی گوشی ها عرضه کند.